5 minutiga Windows XP Home -> Windows XP Professional

Kõne MS Eestisse ja sealpoolne teenindaja väitis et ei ole võimalik ja heal juhul muutuvad ainult logod. Küsimusele et kas see on legaalne, vastas teenindaja et teie oma asi mida te oma ostetud windosiga teete.

Win XP HOME ei tohiks toedata domeeni logimist. Peale allpool tehtud uuendamist hakkas ta igatahes järsku domeeni kogimist toetama!

1. Avame regedit (kes ei tea, mis see on ja kuidas käivitada – Start->Run ja avanenud aknakese väljale kirjutame regedit ning klikkame OK nuppu)
2. Valime kataloogi: HKEY_LOCAL_MACHINE ja liigume alajaotusse SYSTEM
3. Näeme seal mitut alajaotust nimega ControlSet, milledel lisaks numbrid (näiteks ControlSet001 ja ControlSet003). Meie vajame seda, mis on kõige suurema numbriga.
4. Edasi valime eelneva alt alajaotuse nimega Control ja siis ProductOptions
5. Home versioonil on seal parameeter ProductSuite “multifunctional parameter” väärtusega Personal – see tuleks eemaldada ja tema asemele seal samas anda väärtus nimega Brand tüübiga “DWORD” väärtusega 0 !
6. Sulgeme ristikesest Regedit akna ja restardime arvuti. Uuesti startimis ajal vajutame klahvi F8 saamaks ette mustal ekraanil startimis võimaluste menüüd. Selles menüüs teeme valiku “Last known good configuration” kasuks.
7. Ongi valmis. Selleks, et tagasi saada omale Windows XP Home peate sama õpetuse järgi muutma selle registri võtme endiseks.

Leave a Reply