Kuidas ma SMS GW paigaldasin (Paigaldan)

11:30 15.02.2007 – Projekt sai alguse 2006 aasta suvel. Oli idee. Siit sealt sai uuritud kuidas asja teha ja üks mis kindel oli, et tuleb hankida sideametist number. Ok mis seal ikka teeme ära.
Aga polnud midagi et teed ära. Igatahes 2007.02.12 seisuga õnnestus lõpuks saada number ja aktiveerisin. Ma ei hakka siinkohal rääkima kui “turvaline” on kasutajanimi kujul eesnimi.perenimi ja sellesti siis genereeritud parool Perenimi+isikukoodi 3 esimest numbrit. Nii üks etapp on complited – number on olemas.

Edasi. SMS GW serveri softi valik. Silma jäi kannel http://www.kannel.org ja praeguse (15.02.2007) seisuga on plaan seda endilelt kasutada. Enne siiski kui päris installiks läheb üritan EMT-ga kordineerida selle tarkvara sobivust. Kõne EMT-sse ja umbes 30 minutine ajaraiskamine mille tulemusena minu probleem ja kontakt anti hetkel koolitusel olevale tehnikule. Jääme ootama.

16:33 15.02.2007 – Vahepeal oli keegi EMT-st helistanud. Kuid kuna ma hetkel vastata ei saanud, siis uuesti pole ka ühendust võetud. Ok Helistan uuesti EMT infoliinile seal kuulatakse kenasti ära ja saan seekord oma halduri. Kõne haldurile kes kuulab mind ka kenasti ära ja arvab et täna enam kedagi pädevat pole ja teeme siis homme.

15:14 16.02.2007 Homme on käes. EMTist tuli hull spec. Hirm hakkas seda lugedes. Jätsin pooleli ja asusin kannelt paigaldama. Müts maha FC ees. Kutidel oli pakis asi olemas. yumiga laks peale ja natsa konfimist ja asi tuli ülesse. Peale kanneli starti netstatsiga vaadates olid paar porti kuulama hakanud: wap-wsp ja wap-wsp-wtp. Nüüd hakkan kanneli manni lugema ehk saan aimu ka mida ma teen.
16:44 16.02.2007 Siiani läheb kenasti. Konfitud sms_servise ja fakesmsc-ga lastud 1000 testkirjet baasi. Esialgu mysql kuid päriskasutamiseks läheb kohe kindlasti PostgreSQL. Nüüd peab teisipäeva ootama, siis saab EMT-iga alustada lepingutegemist ja testliiklust proovida. Saab näha, lause lepingut sõlmima kõlab väga kauakestva protsessina.

11:40 20.02.2007 Kõne EMT infotelefonile ja uurisin et kuidas ma saan SMS lühinumbri edastamise teenuse lepingut sõlmida. Ok, ehk ei olnud minu sõnastus ka kõige õigem aga polnud hullu juba 15 minutilise mõttete vahetamise järel mõistsime me üksteist ja kohe sai selgeks et EMT-l ei ole hetkel seda inimest kes asjaga tegeleks ja paluti mul viisakalt kiri saata kellelegi 3. isikule. Saatsin. Vaatab mis edasi saab. Kunagi, kui kõigi kolme operaatoriga diil done siis teen väikse statistika ka kellega kiodas läks. Seniks aga… ootame vastust.

10:30 27.02.2007 – Kõne EMTsse. Infotädi ei saanud jälle aru mida ma tahan. Lõpuks suutsin selgeks teha et ma tahan kontakti astuda inimesega kes suudaks minuga teha lepingut sms lühinumbri edastamise peale. Üks inimene pidi olema aga seda ei ole. Teine inimene pidi teda asendama, aga seda ei saa ei mobla ega mailiga ega muud moodi kätte. Soovitati homme proovida. Palju õnne. Kaalun tõsiselt varianti et alustan mõnest teisest operaatorist.

11:23 28.02.2007 – Sain otsenumbri inimesele kes pidavat vastava teenuse juhti asendama. Kõne sellele inimesele. Selgus et inimene keda ta asendab on ka tagasi. Lubas surmkindlalt kohe tema juurde minna ja minu numbri anda. Ok ootame…

10:12 01.03.2007 – Praeguseks hetkeks ei ole keegi helistanud. Uus katse tootejuhti asendanud inimese numbrile. Ei miskit. Kõne infoliinile. Sealt prooviti kätte saada tootejuhti asendanud inimest. Vist saadi. infoteenindaja ütles et minuga võetakse kohe kindlasti täna ühendust. Kamaan! See on juba naljakas. Ootame siis… ma ei teagi mida egasi teha. Ei ole halb inimene aga tahestahtmata tahaks sellise asja suure kella otsa juba panna.

10:45 01.03.2007 – Sain maili EMT vastavalt tootejuhilt. Vahetame tehnilist infot. Asi susiseb lõpuks.

02.03.2007 – Susiseb ta jee. Imeb vilinal hoopis. Hommikul jälle kõne EMT-sse, ma isegi tean numbrit peast. Tootejuht olla kadunud. Keegi ei tea kus on. Ma siis laiutan käsi et mis saab, kamaan! Natsa kahju teenindajast ka, tema pole süüdi aga keegi peab selle venna kätte saama. Ok tädi proovis veel ja tulmus oli see et onu – tootejuht lubas mulle 15 minuti jooksul helistada. Helistas peaaegu 15 minuti jooksul. Lahe nüüd hakkab liikuma… ajame siis juttu ja et ikka lepingut vaja sõlmida. Onu lubas surmkindlalt mulle maili saata tänase päeva jooksul. Hetkel on 19:01 kell ja jee ta saatis. Kuna täna on reede siis palju õnne. Salaja pean plaani, et kui mul, rõhutan KUI õnnestub leping saada siis surkan neile selle blogi ette ehk saavad aru kui haige protsess see minu jaoks on. Ok ootame esmaspäeva. Aga muide!!! Mul on selle pagana tootejuhi mobla number 🙂

04.03.2007 – Hommikul telefonikõne otse vastava isiku mobiili sisse. Sealt tuli jälle hulga vabandavat juttu et ikka ei olnud aega jne… teate ikka väga nõutuks teeb! Mismoodi üks väikefirma peab endale sms teenuse edastamise lepingu saama!? Ok joppas lõunaks oli leping mailboxis. Juhuu!!! Selgus et EMT tahab liiklust üle IPSeci. Nummi polegi seda teinud! Noh siis teen. Igatahes leping läks meiepoolel ülevaatamisse ja liidan et homme rändab EMT-sse tagasi.

15.03.2007 – Nii, vaheleal selgus et ainult linuxi vahe ei saa asja teha. EMTi soovitusel sai ostetud Linksysi VPN/IPSec purk. Nii Ull hakkas seda konfima. Siis selgus et EMTist on puudu nendepoolne subnet ja netmask. Seda küsides EMT-i kutid ei osanud miskit ütelda ja lubasid helistada… saab näha.

23.03.2007 – EMT imeb sajaga!!! Kuna emti pool on kaks erinevat IP-d vaja tunneldada, samas EMTi kutid soovitasid mul osta seadme mis toetab ühte VPN tunnelit siis palju õnne. Üritasin kogu C klassi tunneldada millegipärast ei õnnestunud. Lõpuks lasime EMTi IPSec venna enda peale see siis “konfis” tegi ühe tunneli meie IP ja nende SMSC kuulava pordi peale. Teatas mulle siis et kõik timm anna minna. Sain neilt ka kasutaja ja parooli et saaks siis replay sms-e saata. Ok konfin nagu segane ei miskit sisse ei tule kottigi. Ja ei saagi tulla! Teist tunnelit EMTi SMSC saatva IP pealt polegi meie SMSGW-sse. Ei see on ikka haige. Tagatipuks anti valed kasutajanimed ja paroolid ka alguses mida ma oma paar tundi üritasin käima saada enne kui lõpuks hakkasin logi uurima et mis jama on. Kõne jälle EMTi ja persetäis vabandusi sealtpoolt ja sain sealt siis õige kasutajanime ja parooli. Ei ole olemas!!! Selline koblakas on! Igatahes täna on suur päev ma saan oma SMS GW-s saata sõnumeid välja EMTi SMSC kaudu. Esmaspäeval siis sitemal juhul uus VPN IPSec purk.

27.03.2007 No ei ole võimalik. Mingil hetkel oleks pealtnägijale lahe lugu aga nüüd on see juba sinna ka liiga räige. EMT kutt lõpuks teatas et sorry, purk mida me soovitasime siiski ei sobi. Ostke nüüd uus. Türa!!! Fuck!!! kas seda ennem ei saanud tunnistada!!! No ei ole võimalik!!! Vot sulle parimat kvaliteeti!!!

03.04.2207 Märkamatult on käes uus kuu. Omandasime vahepeal uue VPN purgi millega saab teha kuni 50 IPSec kanalit, et ikka oleks. EMT pool konfis selle taas kord ära. Ok proovime siis testida ja ikka ei toimi. Segadust kui palju. Kas probleem on tunnelis? EMT pool? Või meie pool? Siinkohal müts maha EMT pool Jani ees kes aitas palju debaagida ja selgus et minu poolt kannelis natukene portide tõlgendamisega mööda pandud. See viga parandatud ja asi hakkas kohe liikuma. Nii et selleks hetkeks EMTiga ok.

Mis siis EMT asja kohta ütelda. Ma ei tea kas see teenus on alles nii noor või mis aga oleks oodanud natukene kindlamat suhtumist neilt. Ok aga mis siin enam.

Helistasin ka Elisasse ja tele2-hte. Elisa omad lubasid vastata ühe tööpäeva jooksul ja tele2 soovis et ma kirja saadan. Seda ma siis tegin. Ootame siis.

18.04.2007 – Sorry, vahepeal oli hullar. Hetkeseisuga on Elisa ja Tele2 ka kannelis sees. Aega võtsid mõlemad kokku ehk 10 minutit. Ex endal ka kogemust rohkem ja polnud seda VPN-i vahel.

Jätkub…

Leave a Reply