IOT (Internet of things) ehk asjade internet. Internet siinkohal ei pea olema see internet, mida me silmas peame. Asjade internett on ka siis, kui andur ja täitur on omavahel ühenduses, aga ülejäänud maailm ei tea sellest midagi. Samas tihti on asjade internet ka ühenduses maailmaga. Ühest küljest lihtne alustada. Täna on turul väga taskukohaselt olemas erinevaid andureid, mis mõõdavad erinevaid keskkonna parameetreid, näiteks temperatuuri. Samuti on olemas erinevaid täitureid, mis keskkonnas midagi füüsiliselt teevad. Näiteks mingi mootor liigutab akent.
Siiamaani oli lihtne. Keeruliseks võib asi minna, kui segada erinevate tootjate andureid ja täitureid. Lisaks on andurite ja täiturite vahel tarvis tarkvara, mis andurite andmed kogub ja vastavate reeglite põhjal käsib täituritel midagi teha. Näiteks, kui temperatuur on üle 25 kraadi, siis aken avada.
Koolis on asjade internetil kindlasti oma koht. Näiteks programmeerimise õpetamist muuta huvitavamaks. Samuti robootika edasijõudnutele, kus robotid omavahel suhtlevad ja sõltuvalt ühe roboti andmetest, teine robot teeb midagi.